Subscribe for 33¢ / day

Region 8B Track & Field Meet

Thursday

Lemmon

Girls 100 

1, Engel, Ariah, Faith, 13.03, FAT. 2, Nash, LaShae, Timber Lake, 13.23. 3, Fisher, Taylor, Bison, 13.89. 4, Hoffer, Aryann, Newell, 13.94. 5, Hulm, Abbie, Lemmon, 14.17. 6, Schott, Sierra, McIntosh, 14.26. 7, Johnson, Lexi, Lemmon, 14.54. 8, Bucks, Madi, Lemmon, 14.67.

Girls 200 

1, Nash, LaShae, Timber Lake, 28.43. 2, Fisher, Taylor, Bison, 28.97. 3, Dirk, Zayda, Lemmon, 29.09. 4, Baumberger, Lauren, McIntosh, 29.56. 5, Banks, Rachael, Newell, 29.97. 6, Dauwen, Morgan, Lemmon, 30.02. 7, Hoffer, Aryann, Newell, 30.05. 7, Linderman, Olivia, Timber Lake, 30.05. 

Girls 400 

1, Leber, Delaney, Newell, 1:00.48, FAT. 2, Baumberger, Lauren, McIntosh, 1:03.92. 3, Fergel, Emilee, McIntosh, 1:09.48. 4, Schiley, Macy, Lemmon, 1:10.54. 5, Emmert, Kyla, Newell, 1:13.00. 6, Hunsucker, Reese, Harding County, 1:13.48. 7, Haines, Allison, Faith, 1:13.73. 8, Groves, Kailyn, Faith, 1:13.98. 

Girls 800 

1, Baumberger, Lauren, McIntosh, 2:32.72. 2, Schuchard, Kiley, Bison, 2:49.36. 3, Kraft, Shay, Timber Lake, 2:58.66. 4, Afraid of Hawk, Wakinyan, Dupree, 3:05.58. 5, Mahaffy, Stacy, Newell, 3:06.69. 6, White Feather, Sydnee, Dupree, 3:22.77. 

Girls 1,600 

1, Steele, Kayden, Newell, 6:07.19. 2, Kohn, Tayte, Lemmon, 6:19.94. 3, Mahaffy, Stacy, Newell, 6:29.38. 4, Martin, Macy, Dupree, 6:37.09. 5, Iron Hawk, Tiana, Dupree, 7:11.91. 6, White Feather, Sydnee, Dupree, 7:25.24. 

Girls 3,200 

1, Schuchard, Kiley, Bison, 13:50.94. 2, Martin, Macy, Dupree, 13:53.92. 3, Kohn, Tayte, Lemmon, 14:11.64. 4, Afraid of Hawk, Wakinyan, Dupree, 15:21.37. 5, Iron Hawk, Tiana, Dupree, 15:27.13.

Girls 100 Meter Hurdles

1, Rasmussen, Karissa, Harding County, 17.64. 2, Long, Lorenda, Timber Lake, 18.53. 3, Byrd, Aiyanna, Faith, 18.63. 4, Linderman, Olivia, Timber Lake, 19.71. 5, Peterson, Tya, Lemmon, 20.00. 6, Hetzel, Sarah, Lemmon, 20.02. 7, Donavan, Alexia, Bison, 20.51.

Girls 300 Meter Hurdles

1, Long, Lorenda, Timber Lake, 55.26. 2, Beer, Anna, Lemmon, 57.22. 3, Byrd, Aiyanna, Faith, 59.78. 4, Linderman, Olivia, Timber Lake, 1:02.83. 5, Hetzel, Sarah, Lemmon, 1:03.37.

Girls 4x100 Meter Relay

1, Faith (Engel, Ariah 9, Schauer, Sydnie 10, Lemmel, Brooke 12, Kilness, Robin 10), 54.88. 2, Lemmon (Hulm, Abbie 9, Trogstad, Chloe 10, Beer, Anna 10, Dirk, Zayda 9), 57.05. 3, McIntosh (Clark, Paige 12, Edinger, Winter 12, Fergel, Breanna 12, Schott, Sierra 11), 1:00.50. 4, Timber Lake (Kraft, Halle 8, Shoelerman, Loryn 12, Bollinger, Macey 10, Linderman, Olivia 10), 1:01.49. 5, Newell (Mahaffy, Shailey 11, Gaer, Taylor 7, Stark, Aundra 7, Kjellsen, Sydnee 8), 1:01.52. 6, Harding County (Rasmussen, Karissa 10, Kautzman, Logan 9, Hunsucker, Reese 7, Comes, Emily 8), 1:04.43. 7, Bison (Hunng, Sunny 11, Kvale, Katie 9, Krautschun, Mesa 8, Chaloci Arj, Swwapat 11), 1:07.21.

Girls 4x200 Meter Relay

1, Faith (Engel, Ariah 9, Miller, Mikenzy 11, Lemmel, Brooke 12, Kilness, Robin 10), 1:56.71. 2, Newell (Burtzlaff, Lexa 9, Alexander, Austin 10, Hoffer, Aryann 11, Banks, Rachael 7), 1:58.58. 3, Timber Lake (Long, Lorenda 11, Lawrence, Carlie 7, Kraft, Shay 7, Nash, LaShae 11), 1:59.91. 4, Lemmon (Schiley, Macy 8, Hulm, Abbie 9, Dauwen, Morgan 10, Dirk, Zayda 9), 2:02.07. 5, Harding County (Jensen, Jaclyn 9, Garrett, Shamra 12, Hunsucker, Reese 7, Comes, Emily 8), 2:08.93. 6, Bison (Hunng, Sunny 11, Chaloci Arj, Swwapat 11, Grimes, Shae 7, Carmichael, Mary 7), 2:27.98. 

Girls 4x400 Meter Relay

1, Newell (Burtzlaff, Lexa 9, Alexander, Austin 10, Steele, Kayden 9, Leber, Delaney 12), 4:20.33. 2, McIntosh (Baumberger, Lauren 11, Edinger, Winter 12, Fergel, Breanna 12, Fergel, Emilee 12), 4:33.71. 3, Lemmon (Lopez, Alexis 11, Schiley, Macy 8, Katus, Tally 9, Dirk, Zayda 9), 4:34.59. 4, Harding County (Kautzman, Logan 9, Garrett, Shamra 12, Comes, Emily 8, Comes, Sammi 9), 4:40.91. 5, Faith (Haines, Allison 9, Haines, Lenae 11, Groves, Kailyn 12, Miller, Mikenzy 11), 4:42.27. 6, Bison (Burkhalter, Rebekah 11, Fisher, Taylor 10, Fox, Payton 8, Donavan, Alexia 8), 5:00.35.

Girls 4x800 Meter Relay

1, Lemmon (Kohn, Tayte 9, Katus, Tally 9, Beer, Anna 10, Lopez, Alexis 11), 11:18.06. 2, Bison (Burkhalter, Rebekah 11, Schuchard, Kiley 10, Fox, Payton 8, Donavan, Alexia 8), 11:27.76. 3, Newell (Mahaffy, Stacy 7, Kjellsen, Sydnee 8, Gaer, Taylor 7, Kirby, Sarah 7), 12:02.45.

Girls 1,600 Sprint Medley

1, Faith (Engel, Ariah 9, Lemmel, Brooke 12, Kilness, Robin 10, Miller, Mikenzy 11), 4:50.77. 2, Timber Lake (Long, Lorenda 11, Nash, LaShae 11, Lawrence, Carlie 7, Kraft, Shay 7), 4:56.24. 3, Harding County (Kautzman, Logan 9, Rasmussen, Karissa 10, Comes, Emily 8, Comes, Sammi 9), 5:00.99. 4, McIntosh (Edinger, Winter 12, Schott, Sierra 11, Fergel, Breanna 12, Fergel, Emilee 12), 5:07.86. 5, Lemmon (Hulm, Abbie 9, Dauwen, Morgan 10, Trogstad, Chloe 10, Lopez, Alexis 11), 5:10.25. 6, Newell (Mahaffy, Shailey 11, Stark, Aundra 7, Kirby, Sarah 7, Kjellsen, Sydnee 8), 5:31.28. 7, Bison (Fox, Payton 8, Fisher, Taylor 10, Donavan, Alexia 8, Burkhalter, Rebekah 11), 5:37.99.

Girls High Jump

1, Emmert, Kyla, Newell, 4-04. 2, Comes, Sammi, Harding County, 4-00.

Girls Pole Vault

1, Kohn, Tayte, Lemmon, 6-00.

Girls Long Jump

1, Miller, Mikenzy, Faith, 14-08.50. 2, Kilness, Robin, Faith, 13-11.25. 3, Lawrence, Carlie, Timber Lake, 13-08.75. 4, Bollinger, Macey, Timber Lake, 13-01.50. 5, Jensen, Jaclyn, Harding County, 12-11. 6, Banks, Rachael, Newell, 12-04.50. 7, Kraft, Halle, Timber Lake, 12-03.50. 8, Stark, Aundra, Newell, 11-11.

Girls Triple Jump

1, Alexander, Austin, Newell, 33-03.25, FAT. 2, Kraft, Shay, Timber Lake, 32-10, FAT. 3, Burtzlaff, Lexa, Newell, 32-03.75. 4, Comes, Sammi, Harding County, 31-09.50. 5, Kraft, Halle, Timber Lake, 28-03. 6, Jensen, Jaclyn, Harding County, 27-05.50. 7, Johnson, Lexi, Lemmon, 25-11.25. 8, McCartney, Kaitlyn, Lemmon, 22-09.75.

Girls Shot Put

1, Youngberg, Dana, Newell, 35-03. 2, Shoelerman, Loryn, Timber Lake, 29-02. 3, Peterson, Sage, Lemmon, 28-11. 4, Anderson, Jecoliah, Lemmon, 28-05, McDaniel, Chessa, Dupree, 27-10. 6, Thompson, Taylor, Bison, 27-09.50. 7, Vance, Allix, Faith, 27-06. 8, Wallace, Sarah, Newell, 27-00.

Girls Discus Throw

1, Youngberg, Dana, Newell, 108-06. 2, Peterson, Sage, Lemmon, 96-11. 3, Shoelerman, Loryn, Timber Lake, 92-07. 4, Mahaffy, McKalee, Newell, J92-07. 5, Vance, Allix, Faith, 89-04. 6, Rolph, Allanah, Harding County, 80-01. 7, Thompson, Taylor, Bison, 76-08. 8, Clark, Paige, McIntosh, 75-11.

Boys 100 Meter Dash

1, Kahler, Jake, Bison, 11.43, FAT. 2, Prelle, Jace, Bison, 11.52, FAT. 3, Kjellsen, Brock, Newell, 11.69. 4, Da Silvaso, Vitor, Bison, 12.06. 5, Martin, Khalen, Dupree, 12.26. 6, Jochim, Ryan, McIntosh, 12.27. 7, George, Jake, Harding County, 12.31. 8, Larson, Clayton, Faith, 12.45.

Boys 200 Meter Dash

1, Kahler, Jake, Bison, 23.38, FAT. 2, Kraft, Isaac, Timber Lake, 23.68. 3, Prelle, Jace, Bison, 23.88. 4, Anderson, Peyton, Lemmon, 24.35. 5, O'Donnell, Alec, Lemmon, 24.76. 6, Kraft, Tucker, Timber Lake, 24.96. 7, Gifford, Joel, Faith, 25.04. 8, George, Jake, Harding County, 25.31. 

Boys 400 Meter Dash

1, Heck, Kuper, Timber Lake, 54.45. 2, Burtzlaff, Payton, Newell, 54.73. 3, Martin, Khalen, Dupree, 59.00. 4, Klempel, Jace, Harding County, 59.74. 5, DuBray, Beau, Timber Lake, 1:00.49. 6, Beyer, Ian, Timber Lake, 1:01.16. 7, Reede, Kole, Lemmon, 1:03.08. 8, Camerra, Miguel, Bison, 1:03.10. 

Boys 800

1, Heck, Kuper, Timber Lake, 2:13.26. 2, DuBray, Beau, Timber Lake, 2:14.69. 3, Elk Eagle, Royale, Harding County, 2:17.94. 4, Mollman, Max, McIntosh, 2:18.96. 5, Beyer, Ian, Timber Lake, 2:19.03. 6, Klempel, Jayden, Harding County, 2:20.54. 7, Krautschun, Levi, Bison, 2:30.64. 8, Brown, Isaac, Dupree, 2:35.83. 

Boys 1600 Meter Run

1, Sam, Rhaecine, Wakpala, 4:46.52. 2, DuBray, Beau, Timber Lake, 4:51.97. 3, Rolph, Garrett, Harding County, 5:04.97. 4, Parrow, Ben, Newell, 5:14.04. 5, Thompson, Cody, Lemmon, 5:20.66. 6, Farlee, Ethan, Timber Lake, 5:27.88. 7, Birkeland, Clifton, Dupree, 5:33.26. 8, Baus, Cale, Faith, 5:52.29. 

Boys 3,200 Meter Run

Get breaking news sent instantly to your inbox

1, Sam, Rhaecine, Wakpala, 10:24.52, FAT. 2, Burkhalter, Jonathan, Bison, 10:34.75, FAT. 3, Rolph, Garrett, Harding County, 10:54.55. 4, Mollman, Dylan, McIntosh, 11:33.22. 5, Winker, Garrett, Newell, 11:56.55. 6, Farlee, Ethan, Timber Lake, 12:18.52. 7, Archanbault, Alex, McIntosh, 13:10.41. 8, Marshall, Chase, Timber Lake, 13:34.64.

Boys 110 Meter Hurdles

1, Reede, Dillon, Lemmon, 16.02, FAT. 2, Bertolotto, Zach, McIntosh, 16.88. 3, Vance, Brock, Faith, 17.00. 4, Selby, Tyson, Faith, 17.31. 5, Hetzel, Jacob, Lemmon, 18.78. 6, Bushong, Treyton, Faith, 18.83. 7, Stambach, Hunter, Dupree, 22.19.

Boys 300 Meter Hurdles

1, Reede, Dillon, Lemmon, 43.57. 2, Kraft, Tucker, Timber Lake, 44.37. 3, Vance, Brock, Faith, 45.85. 4, Hetzel, Jacob, Lemmon, 48.30. 5, Brangham, Trevor, Timber Lake, 50.65. 6, Bushong, Treyton, Faith, 51.09. 7, Bachman, Brodie, Faith, 55.40. 

Boys 4x100 Meter Relay

1, Bison (Kahler, Jake 12, Prelle, Jace 11, Da Silvaso, Vitor 10, Krautschun, Levi 9), 48.36. 2, Faith (Vance, Brock 12, Selby, Tyson 9, Larson, Clayton 11, Gifford, Joel 9), 49.31. 3, McIntosh (Fergel, Jerred 10, Jochim, Ryan 8, Maher, Kristopher 7, Mollman, Max 10), 49.81. 4, Harding County (Hansen, Robert 10, Klempel, Jace 9, Jensen, Reese 11, George, Jake 12), 52.46. 5, Lemmon (Tennant, Riley 8, Dirk, Andrew 7, Beer, Cord 8, Witt, Dylan 11), 53.16. 6, Timber Lake (Kraft, Hank 8, Honorio, Matt 12, Mendoza, Jakways 12, Ducheneaux, Ty 11), 55.24. 7, Newell (Morell, David 9, La Boucane, Draven 10, McGregor, Caleb 8, Raposa, Seth 10), 55.45.

Boys 4x200 Meter Relay

1, Lemmon (O'Donnell, Alec 10, Hetzel, Jacob 9, Mollman, Matthew 9, Anderson, Peyton 10), 1:39.60. 2, Harding County (Hansen, Robert 10, Anders, Zack 10, Adams, Sam 10, Hett, Camden 10), 1:41.26. 3, McIntosh (Bertolotto, Zach 9, Fergel, Jerred 10, Jochim, Ryan 8, Mollman, Max 10), 1:43.78. 4, Timber Lake (Kraft, Hank 8, Honorio, Matt 12, Sandquist, Brady 7, Ducheneaux, Ty 11), 1:44.44. 5, Faith (Bushong, Treyton 10, Selby, Tyson 9, Larson, Clayton 11, Gifford, Joel 9), 1:45.36. 6, Newell (Kjellsen, Brock 11, La Boucane, Draven 10, Kirby, Nathaniel 10, Raposa, Seth 10), 1:46.23. 

Boys 4x400 Meter Relay

1, Lemmon (Anderson, Peyton 10, Mollman, Matthew 9, O'Donnell, Alec 10, Reede, Dillon 11), 3:44.51. 2, Timber Lake (Kraft, Tucker 11, Kraft, Isaac 10, DuBray, Beau 10, Heck, Kuper 11), 3:46.25. 3, Newell (Kjellsen, Brock 11, Kirby, Nathaniel 10, Parrow, Ben 11, Burtzlaff, Payton 11), 3:47.52. 4, Harding County (Klempel, Jace 9, Tilus, David 10, Klempel, Jayden 11, Elk Eagle, Royale 10), 4:08.43. 5, Bison (Aukland, Joey 12, Butsavage, Logan 8, Camerra, Miguel 11, Johnson, Carter 10), 4:22.90. 6, Faith (Bachman, Brodie 9, Mortenson, Jade 10, Groves, Hugh 10, Baus, Cale 10), 4:26.96.

Boys 4x800 Meter Relay

1, Harding County (Tilus, David 10, Klempel, Jayden 11, Elk Eagle, Royale 10, Rolph, Garrett 12), 9:09.17. 2, Lemmon (Hetzel, Jacob 9, Thompson, Cody 9, Mollman, Matthew 9, O'Donnell, Alec 10), 9:28.00. 3, Timber Lake (Sandquist, Brady 7, Farlee, Ethan 8, Brangham, Trevor 9, Beyer, Ian 8), 9:43.39. 4, McIntosh (Fergel, Jerred 10, Maher, Kristopher 7, Mollman, Dylan 10, Mollman, Max 10), 9:58.25. 5, Newell (Hohenberger, Ryan 9, Winker, Garrett 8, McGregor, Caleb 8, Smeenk, Tayten 7), 10:17.75. 6, Bison (Aukland, Joey 12, Johnson, Carter 10, Yalowizer, Sabe 9, Butsavage, Logan 8), 11:19.76.

Boys 1,600 Sprint Medley

1, Harding County (Hansen, Robert 10, Anders, Zack 10, Hett, Camden 10, Rolph, Garrett 12), 4:04.24. 2, Newell (Kjellsen, Brock 11, Kirby, Nathaniel 10, Burtzlaff, Payton 11, Parrow, Ben 11), 4:09.04. 3, Dupree (Pederson, Code 11, Brown, Isaac 10, Martin, Khalen 11, Birkeland, Clifton 10), 4:20.65. 4, Timber Lake (Ducheneaux, Ty 11, Mendoza, Jakways 12, Kraft, Hank 8, Brangham, Trevor 9), 4:21.49. 5, Lemmon (Tennant, Riley 8, Dirk, Andrew 7, Witt, Dylan 11, Reede, Kole 9), 4:33.48. 6, McIntosh (Bertolotto, Zach 9, Maher, Kristopher 7, Jochim, Ryan 8, Fergel, Jerred 10), 4:35.52. 7, Faith (Bachman, Brodie 9, Larson, Clayton 11, Groves, Hugh 10, Baus, Cale 10), 4:39.53. 8, Bison (Johnson, Carter 10, Camerra, Miguel 11, Aukland, Joey 12, Yalowizer, Sabe 9), 4:46.72.

Boys High Jump

1, Kraft, Isaac, Timber Lake, 6-00, FAT. 2, Adams, Sam, Harding County, 5-06. 3, Bushong, Treyton, Faith, 5-02. --, Hohenberger, Ryan, Newell, NH. --, George, Garrett, Harding County, NH.

Boys Pole Vault

1, Vance, Brock, Faith, 10-09. 2, Anderson, Peyton, Lemmon, J10-09. 3, Thompson, Cody, Lemmon, 9-09. 4, Trogstad, Talon, Lemmon, J9-09.

Boys Long Jump

1, Heck, Kuper, Timber Lake, 18-11.25. 2, Gifford, Joel, Faith, 17-08.50. 3, Martin, Khalen, Dupree, 17-05.75. 4, Hett, Camden, Harding County, 17-05. 5, Krautschun, Levi, Bison, 17-00.50. 6, Hansen, Robert, Harding County, 16-05.25. 7, Klempel, Jace, Harding County, 16-04.75. 8, Brangham, Trevor, Timber Lake, 15-11.25. 9, Sandquist, Brady, Timber Lake, 15-07.75. 10, Yalowizer, Sabe, Bison, 15-01.50. 11, Chen, Jerry, Bison, 14-06.25. 12, Brown, Isaac, Dupree, 13-10.50.

Boys Triple Jump

1, Hett, Camden, Harding County, 38-10. 2, Kraft, Hank, Timber Lake, 38-01. 3, Kirby, Nathaniel, Newell, 37-07.75. 4, Bertolotto, Zach, McIntosh, 37-01.75. 5, George, Garrett, Harding County, 34-01. 6, Yalowizer, Sabe, Bison, 34-00.25. 7, Sandquist, Brady, Timber Lake, 33-11.50. 8, Klempel, Jaxon, Harding County, 33-09.25. 9, Chen, Jerry, Bison, 32-00.50. 10, Beer, Cord, Lemmon, 31-03.

Boys Shot Put

1, Collins, Shane, Bison, 52-00, FAT. 2, Bad Warrior, Sam, Timber Lake, 40-05. 3, Harrison, Arthur, Lemmon, 37-11.25. 4, Adams, Sam, Harding County, 36-01.75. 5, McDaniel, Keenan, Dupree, 35-10. 6, Peacock, Max, Dupree, J35-10. 7, Cordell, Brandon, Harding County, 35-03. 8, Marshall, Bergen, Timber Lake, 34-06. 

Boys Discus Throw

1, Collins, Shane, Bison, 148-10, FAT. 2, Kraft, Tucker, Timber Lake, 135-10. 3, Adams, Sam, Harding County, 117-03. 4, Mortenson, Jade, Faith, 114-03. 5, McDaniel, Keenan, Dupree, 112-11. 6, Cordell, Brandon, Harding County, 101-11. 7, Stambach, Hunter, Dupree, 101-05. 8, Peacock, Max, Dupree, 101-01.

0
0
0
0
0
You must be logged in to react.
Click any reaction to login.