{{featured_button_text}}

Meade County Fair results

(Purple-P; Blue-B; Red-R; White-W; Best of Show-BOS)

Nate Andersen, Bear Butte 4-H Club: Computers & Technology, P; Visual Arts, 2B

Brooklynn Baird, Bear Butte 4-H Club: Hobbies & Collections, P; Home Environment, B; Graphic Design, 1B; Foods, 1P; Photography, 2B, 1P; Poultry Eggs, P; Visual Arts, 3R, 5B, 2P; Poultry, 3B, 5P, BOS; Poultry Showmanship, B; Sheep, 2P, 1B; Sheep Showmanship, B

Virgil Brown, Bear Butte 4-H Club: Poultry, 2B, 5P; Market Sheep, B; Sheep Showmanship, B

Brady Buchholz, Bear Butte 4-H Club: Fitness & Sports, 1P

Whitney Casteel, Bear Butte Valley 4-H Club: Photography, 1P

Weston Coshow, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club; Aerospace & Rocketry, 1P; Companion Animal, 1P; Foods, 1P, BOS; Hobbies & Collections, 1B; Photography, 3P, BOS

William Coshow, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Aerospace & Rocketry, 1B, 1P; Entomology & Bees, 1P, BOS; Foods, 1P; Hobbies & Collections, 1P, BOS: Horticulture, 2B; Photography 1P; Companion Animal,1P

Jeslyn Deserly, Hereford Cross S Club: Photography, 4P

Lauren Fritz, Jr. Leaders: Photography, 6P, BOS; Visual Arts 4B, 2P, BOS

Tace Hartman, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Companion Animal, 1P; Photography, 6P; Visual Arts, 3B, 1P, BOS; Hobbies & Collections, 3P, BOS; Home Environment, 2B, 1P, BOS

Grace Heeren, Meade County Range Masters: Hobbies & Collections, 1P; Home Environment, 1B; Visual Arts, 2B, 4P; Poultry, 1R; Poultry Showmanship, B

Lydia Heeren, Meade County Range Masters: Home Environment, 1B; Visual Arts, 3B; Poultry, 1R; Poultry Showmanship, B; Hobbies & Collections, 1P; Horticulture, 1R; Foods, 1P

Lillian Heisinger, Pleasant Valley 4-H Club: Home Environment, 1B; Visual Arts, 1B; Safety 1P; Photography, 1P; Hobbies & Collections, 1P

Joey Hudelson, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Photography, 7P

Dawson Inhofer, Bear Butte Valley 4-H Club: Poultry, B; Poultry Showmanship, B; Feeder Sheep, 1P, BOS; Sheep Showmanship, P, Top Junior

Eva Jensen, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club; Foods 2P, BOS; Aerospace & Rocketry, 1P; Visual Arts, 2P

Oliver Jensen, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club; Aerospace & Rocketry 1B; Visual Arts 1B; Welding Science 1B

Presley Johnson, Bear Butte Valley 4-H Club: Photography, 1P; Home Environment 1P, BOS

Koyer Kelly, Bear Butte 4-H Club: Visual Arts, 4B; Citizenship, P; Community Service, B; Entomology & Bees, 1B; Photography, 4P; Rabbit Showmanship P, Top Junior; Rabbit, P, BOS; Veterinary Science, P; Visual Arts, 2P

Quintin Kelly, Bear Butte 4-H Club: Entomology & Bees, P; Horticulture, B; Photography, 1B, 3P; Visual Arts, 2B, 2R; Rabbit Showmanship, P, Top Beginner; Hobbies & Collections, P; Rodeo, P; Physics, R; Electricity, B; Citizenship, P; Geospatial, B

Cashley King, Marcus Sunbeams & Wildcats 4-H Club: Meat Goat, B; Clothing, 1P, 1B; Photography, 1P, 1B; Visual Arts, 1B, 3R; Market Goat, P; Goat Showmanship, B; Food Preservation, 2P; Goats Display, P; Safety, 2B; Aerospace & Rocketry, 1R, 1W; Horse & Pony, P

Kody Komes, Meade County Independent Members: Visual Arts, B; Welding, R

Sanden Long, Marcus Sunbeams & Wildcats: Visual Arts, B

Shyann Long, Marcus Sunbeams & Wildcats: Visual Arts, B

Skylee Long, Marcus Sunbeams & Wildcats: Photography, P; Visual Arts, P, BOS

Stetson Long, Marcus Sunbeams & Wildcats: Welding Science, B

Sy Long, Marcus Sunbeams & Wildcats: Visual Arts, P

Synamin Long, Marcus Sunbeams & Wildcats: Clothing & Textiles, R; Visual Arts, B, R; Clothing & Textiles, P

Kydn Mahaffy, Bear Butte 4-H Club: Aerospace & Rocketry, P; Home Environment, 2B, R; Visual Arts, 2P, 3B, 1R; Welding, P; Wood Science, P; Market Sheep, B; Sheep Showmanship, P; Hobbies & Collections, P; Poultry, P

Kylr Mahaffy, Bear Butte 4-H Club: Aerospace & Rocketry, P; Hobbies & Collections, P, BOS; Home Environment, 4P, 2B, BOS; Poultry Eggs, P; Visual Arts, 7B, 5R; Welding Science, P; First Aid, P; Poultry, 1B, 1R; Poultry Showmanship, B; Market Sheep, P, BOS Feeder; Sheep Showmanship, P, Top Beginner.

Shailey Mahaffy, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Visual Arts, 4P, 7B; Writing & Public Speaking, P; Welding, 2P, 2B, BOS; Health, P; Photography, 6P; Home Environment, P, BOS

Hadley Matt, Hereford Cross S: Welding Science, P; Wood Science, B, BOS

Abigail McDaniel, Meade County Range Masters: Aerospace & Rocketry, P; Companion Animal, P, BOS; Photography, P; Wood Science, B; Visual Arts 4B, 2R

You have free articles remaining.

Become a Member

Timothy McDaniel, Bear Butte: Aerospace & Rocketry, P; Hobbies & Collection, 2P; Visual Arts, R; Home Environment, B

Justin McIntosh, Hereford Cross S: Photography, P; Aerospace & Rocketry, B

Kaidyn Meyers, Hereford Cross S Club: Photography P, B

Kobi Millar, Bear Butte Valley 4-H Club: Visual Arts, B; Foods & Nutrition, P; Poultry, B; Clothing & Textiles, B; Breeding Sheep, B; Sheep Showmanship, P; Poultry Showmanship, R

Ryle Millar, Bear Butte Valley 4-H Club: Breeding Sheep, P, BOS; Sheep Showmanship, P

Esther Munroe, Riata Wranglers: Visual Arts, R; Market Beef, P, BOS; Beef Showmanship, P

Paige Phillips, Pleasant Valley 4-H Club: Foods & Nutrition, 1P, 2B; Home Environment, 1R, 3B; Photography, 1B, 1P

Emilie Reedy, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Aerospace & Rocketry, B; Foods & Nutrition, 2P; Horticulture, 1P, 2B, BOS; Visual Arts, 2B, 4R; Photography, 2P; Range Science, B; Citizenship, P; Home Environment, B; Poultry, 2B; Poultry Showmanship, P Top Beginner; Breeding Sheep, B; Sheep Showmanship, P; Rabbit Showmanship, B; Rabbit, B

Josie Reedy, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Aerospace & Rocketry, P; Foods & Nutrition, 2P; Horticulture, P, 2B, BOS; Range Science, P; Visual Arts, 2B, 3R; Photography, 2P, 1B; First Aid, B; Citizenship, P; Poultry 1P, 1B; Poultry Showmanship, P, Top Junior; Feeder Sheep, P; Sheep Showmanship, B; Rabbit Showmanship, B; Rabbit, P

Peter Reedy, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Aerospace & Rocketry, B; Foods & Nutrition, 2P; Hobbies and Collections, 2P; Horticulture, 2B; Visual Arts, 2R; Citizenship, P; Poultry, B; Poultry Showmanship R; Sheep Showmanship, B

Isla Rohde, Bee Happy: Photography 2P; Home Environment, 2P, 2B, 1R

Aiden Snyder, 9-Mile Guys and Dolls 4-H Club: Photography, 2P, 1B; First Aid, P; Citizenship, P

Emma Spring, Hopeful Hooves: Photography, 4P, BOS

Joni Spring, Hopeful Hooves: Photography, P

Ruger Spring, Hopeful Hooves: Photography, P

Tance Spring, Hopeful Hooves: Photography, P; Visual Arts, R

Brooke Sudbeck: Aerospace & Rocketry, P

Trinity Thompson, Bear Butte 4-H Club: Aerospace & Rocketry, P; Home Environment, 2B; Hobbies & Collections, P; Visual Arts, P, B, 2R; Wood Science, P; Beef Showmanship, P, Top Beginner; Bucket Calf, P, BOS; Educational Display BOS

Jarody Udager, Bear Butte 4-H Club: Visual Arts, 2P, 1B; Poultry, P; Companion Animal, 2P; Rabbit, P; Rabbit Showmanship, P, Top Senior

Owen Udager, Bear Butte 4-H Club: Rabbit, B; Poultry, B; Wood Science, P; Rabbit Showmanship, B

Taya Uherka, Bear Butte Valley 4-H Club: First Aid, B; Home Environment, P

Tyce Uherka, Bear Butte Valley 4-H Club: Hobbies & Collections, P; Cultural Education, P

Bailey Urbaniak, Meade County Independent Members: Visual Arts, 2B, 1R

Everett Urbaniak, Hopeful Hooves: Aerospace & Rocketry, P; Safety, P; Poultry & Eggs, B; Foods and Nutrition, P; Visual Arts, B, R

Michael Voigt, Bear Butte 4-H Club: Horticulture, 1B, BOS; Safety, P; Bucket Calf, B; Beef Showmanship, P; Top Senior; Sheep Showmanship, P; Top Senior; Market Sheep, B; Home Environment, B; Poultry, B; Educational Poster, BOS

Miles Voigt, Bear Butte 4-H Club: Aerospace & Rocketry, P; Foods & Nutrition, P; Home Environment, 1B, 1R; Horticulture, 1B; Visual Arts, 1B; First Aid, P; Sheep Showmanship, B; Beef Showmanship, B; Bucket Calf, B; Feeder Sheep, P; Poultry, P

Special Fair Contests:

Top 5 Photography:

Shailey Mahaffy, Abigail McDaniels, Lauren Fritz, Weston Coshow, Emma Spring

Top 5 Safety/First Aid:

Everett Urbaniak, Kylr Mahaffy, Lillian Heisinger, Aiden Snyder, Michael Voigt

Top Rocket Flight Times:

1st Brooke Sudbeck, 2nd Synamin Long, 3rd Everett Urbaniak, 4th Josie Reedy, 5th JD Heeren

Cloverbud Entries

Wyatt Dennis, Piedmont Cloverbuds; Lucas Snyder, 9-Mile Guys and Dolls; Tessa Spring, Hopeful Hooves; Koyle King, Marcus Sunbeams & Wildcats; JD Heeren, Range Masters; Hunter Sudbeck, Piedmont Cloverbuds; Ethan Heisinger, Pleasant Valley; Holland Rohde, Bee Happy; Aubyn Hartman, 9-Mile Guys and Dolls; Grace McDaniel, Bear Butte; Brux Hartman, 9-Mile Guys and Dolls

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
You must be logged in to react.
Click any reaction to login.
0
0
0
0
0